Stupeň množenia A, B
Veľkosť triedenia 28/35, 35/55
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A, B
Veľkosť triedenia 28/35, 35/55
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky BABYLON

Cena od

Odroda Babylon patrí k novým odrodám poloskorých zemiakov. Je varný typ B, BC.  Babylon vznikla nie štandardným šlachtiacim procesom ale ako náhodne objavená mutácia odrody Agria. Táto mutácia bola natoľko zaujímavá a unikátna, že si zaslúžila vlastné meno a ochrannú známku. Odroda sa vyznačuje excelentnou kvalitou na spracovanie. Hľúzy sú  vyrovnané, dlhooválne so žltou šupkou s jemnými očkami a krásnou sýtožltou dužinou. Kvitne na bielu farbu. Chuťovou kvalitou je odroda Babylon porovnateľná s odrodou Agria. Jej chuťové vlastnosti vyniknú najmä pri spracovaní na hranolky, pri pečení ale aj ako prílohový zemiak. Po uvarení je minimálne citlivá na tmavnutie. Odroda Babylon je nenáročná na pestovanie.  Je ideálnou odrodou na veľkopestovanie. Je veľmi dobre odolná vírusovým ochoreniam a pomerne odolná aj plesni na hľúzach. Odroda Babylon má dlhú dobu dormancie, je dobre dlhodobo uskladniteľná. Zistiť viac

Tento produkt nie je momentálne na sklade a je preto nedostupný.

Informácie

Odroda Babylon patrí k novým odrodám poloskorých zemiakov. Je varný typ B, BC.  Babylon vznikla nie štandardným šlachtiacim procesom ale ako náhodne objavená mutácia odrody Agria. Táto mutácia bola natoľko zaujímavá a unikátna, že si zaslúžila vlastné meno a ochrannú známku.
Odroda sa vyznačuje excelentnou kvalitou na spracovanie. Hľúzy sú  vyrovnané, dlhooválne so žltou šupkou s jemnými očkami a krásnou sýtožltou dužinou. Kvitne na bielu farbu. Chuťovou kvalitou je odroda Babylon porovnateľná s odrodou Agria. Jej chuťové vlastnosti vyniknú najmä pri spracovaní na hranolky, pri pečení ale aj ako prílohový zemiak. Po uvarení je minimálne citlivá na tmavnutie.

Odroda Babylon je nenáročná na pestovanie.  Je ideálnou odrodou na veľkopestovanie. Je veľmi dobre odolná vírusovým ochoreniam a pomerne odolná aj plesni na hľúzach.

Odroda Babylon má dlhú dobu dormancie, je dobre dlhodobo uskladniteľná.

Vegetačná doba
Poloskoré
Varný typ
BC
Stupeň množenia
A B
Farba dužiny
Sýto žltá
Farba šupy
Žltá
Odolnosť
Vírusové ochorenia Pleseň zemiaková
Úžitkový smer
Chips Hranolky Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Dlhodobá (viac ako 6 mesiacov)
Krajina pôvodu
NL
Veľkosť triedenia
28/35 35/55
Výber balenia
1 kg 2,5 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie