Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 28/35, 35/55
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 28/35, 35/55
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky FLORIDANA

Cena od 1.9 € / kg

Odroda Floridana je novinkou medzi stredne skorými odrodami, varný typ B. Floridana je výnosná, nenáročná odroda, s vysokým podielom vyrovnaných tržných hľúz.  Floridana patrí medzi nové inovatívne odrody,  ktoré spĺňaju požiadavky trvalo udržateľného poľnohospodárstva svojou nenáročnosťou. Zistiť viac

Informácie

Odroda Floridana je novinkou medzi stredne skorými odrodami, varný typ B. Floridana je výnosná, nenáročná odroda, s vysokým podielom vyrovnaných tržných hľúz.  Floridana patrí medzi nové inovatívne odrody,  ktoré spĺňaju požiadavky trvalo udržateľného poľnohospodárstva, sú nenáročné na vstupné  zdroje pri pestovaní a sú šetrné k životnému prostrediu, pri jej pestovaní si vystačí s až o 25% nižšími dávkami dusíka. Floridana má vynikajúce chuťové vlastnosti, po uvarení môže jemne stmavnúť.

Hľuzy sú oválne, tvarovo vyrovnané s jemnou žltou šupkou s jemnými očkami, dužina je pekná, svetlo žltá. Hľuzy sú pomerne veľké.
Floridana je dobre skladovateľná, má dlhú dobu dormancie až do mesiacov Máj, Jún. Je dobre skladovateľná po dobu 9 mesiacov.

Floridana je dobre rezistentná voči háďatku, rakovi Ro1, stredne odolná proti chrastavitosti, dobré odolná proti plesni zemiakovej.

Vegetačná doba
Poloskoré
Varný typ
B
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Bledo žltá
Farba šupy
Žltá
Odolnosť
Pleseň zemiaková Chrastavitosť
Úžitkový smer
Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Dlhodobá (viac ako 6 mesiacov)
Veľkosť triedenia
28/35 35/55
Krajina pôvodu
DE
Výber balenia
1 kg 2,5 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie