Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 28/35, 35/55
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 28/35, 35/55
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky GALATA

Cena od 1.6 € / kg

GALATA patrí medzi nové poloskoré odrody zemiakov, ktoré spĺňajú najvyššie požiadavky kvality a nároky zákazníka. Odroda sa vyznačuje peknými veľkými, guľatými až guľato oválnymi hľúzami, s pevnou žltou šupkou s plytkými, so sýtožltou dužinou. Je varný typ B. Pri varení sa nerozvára, drží si svoj tvar a farbu. Je vhodná na prípravu polievok, prílohových jedál i kaše.   Zistiť viac

Informácie

GALATA patrí medzi nové poloskoré odrody zemiakov, ktoré spĺňajú najvyššie požiadavky kvality a nároky zákazníka. Odroda sa vyznačuje peknými veľkými, guľatými až guľato oválnymi hľúzami, s pevnou žltou šupkou s plytkými, so sýtožltou dužinou. Je varný typ B.
Pri varení sa nerozvára, drží si svoj tvar a farbu. Je vhodná na prípravu polievok, prílohových jedál i kaše.

Galata je výborná pre účely dlhodobého skladovania až do jarných mesiacov. Je zaradená medzi ekologické druhy zemiakov. Vhodná pre hlinité i ílovité pôdy.
Pri zvýšenom množstve dusíka dosahuje veľkých rozmerov.
Je rezistentná proti rakovine zemiakovej D1 a háďatku zemiakovému Ro1 a Ro4. Je stredne odolná proti plesni na vňati a vysoko odolná voči chrastavitosti a plesni na hľúzach. Je stredne odolná proti plesni na vňati a striebristosti a vysoko odolná voči chrastavitosti a plesni na hľúzach.

Náš Tip: Galatu odporúčame ako spoľahlivú odrodu s peknými  sýtožltými  a vyrovnanými hľúzami, dobrej chuti. Odroda sa vyznačuje vysokými výnosom, dobrou skladovateľnosťou a nenáročnou na pestovanie. Preto ju doporučujeme záhradkárom i veľkopestovateľom.

Vegetačná doba
Poloskoré
Varný typ
B
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Žltá
Farba šupy
Žltá
Odolnosť
Háďatko Zemiakové Pleseň zemiaková Chrastavitosť Striebristosť zemiaková Rakovina zemiakov
Krajina pôvodu
NL
Úžitkový smer
Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Dlhodobá (viac ako 6 mesiacov)
Veľkosť triedenia
28/35 35/55
Výber balenia
1 kg 2,5 kg 10 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie