Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 28/35, 35/55
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 28/35, 35/55
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky SIMONETTA

Cena od 1.3 € / kg

Odroda Simonetta je poloskorá odroda. Varný typ A- B. K hlavným prednostiam odrody Simonetta patrí výborná konzumná kvalita a chuť, krásna žltá dužina, veľmi dobrá skladovateľnosť a vysoký výnos. Simonetta má veľmi vzhľadné hľúzy, šupka je na povrchu jemná, žltá s plytkými očkami, dužina vo vnutri je sýtožltá. Výnos je vysoký s vysokým podiel atraktívnych, uniformných tržných hľúz. Odroda Simonetta vyniká excelentnými chuťovými vlastnosťami. Ztmavnutie po uvarení je minimálne. Je vhodná na priamy konzum ale aj ďalší predaj. Zistiť viac

Informácie

Odroda Simonetta je poloskorá odroda. Varný typ A- B. K hlavným prednostiam odrody Simonetta patrí výborná konzumná kvalita a chuť, krásna žltá dužina, veľmi dobrá skladovateľnosť a vysoký výnos.

Simonetta má veľmi vzhľadné hľúzy, šupka je na povrchu jemná, žltá s plytkými očkami, dužina vo vnutri je sýtožltá. Výnos je vysoký s vysokým podiel atraktívnych, uniformných tržných hľúz.
Odroda Simonetta vyniká excelentnými chuťovými vlastnosťami. Ztmavnutie po uvarení je minimálne. Je vhodná na priamy konzum ale aj ďalší predaj.

Odroda je veľmi dobre odolná proti rakovine zemiakovej. Doporučuje sa preventívny postrek proti plesni zemiakovej. Pri zbere sa snažíme vyhnúť mechanickému poškodeniu, odroda je citlivejšia na odieranie. Odroda nie je vhodná do piesčitých pôd s chrastavitosťou.

Nie je citlivá na metribuzín v pre – emergentnej fáze. V postemergentnej fáze môže byť mierne citlivá na metribuzín.

Doba dormancie je dlhá (6mesiacov a viac) je možné ju uskladniť až do jari.

Vegetačná doba
Poloskoré
Varný typ
AB – šalát – príloha
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Žltá
Farba šupy
Žltá
Odolnosť
Háďatko Zemiakové Rakovina zemiakov
Úžitkový smer
Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Stredná 4-6 mesiacov
Krajina pôvodu
DE SK
Veľkosť triedenia
28/35 35/55
Výber balenia
1 kg 2,5 kg 5 kg 10 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie