Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 25/40
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 25/40
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky GABRETA

Cena od

Gabreta je nová česká skorá až poloskorá odroda, s vynikajúcou stolovou hodnotou a výbornými chuťovými vlastnosťami, varný typ A.  Gabreta je výbornou voľbou pre zemiakové šaláty. Gabreta má peknú hladkú  žltú šupku s plytkými očkami a krásnu sýto žltú dužinu. Gabreta je spoľahlivá odroda s vysokými výnosmi, za surova ani po uvarení netmavne. Hľuzy sú veľmi vzhľadné, oválne a vyrovnané. Zistiť viac

Tento produkt nie je momentálne na sklade a je preto nedostupný.

Informácie

Gabreta je nová česká skorá až poloskorá odroda, s vynikajúcou stolovou hodnotou a výbornými chuťovými vlastnosťami, varný typ A.  Gabreta je výbornou voľbou pre zemiakové šaláty. Gabreta má peknú hladkú  žltú šupku s plytkými očkami a krásnu sýto žltú dužinu. Gabreta je spoľahlivá odroda s vysokými výnosmi, za surova ani po uvarení netmavne. Hľuzy sú veľmi vzhľadné, oválne a vyrovnané.

Gabreta je odolná proti mechanickému poškodeniu, je vysoko odolná proti chrastavitosti, veľmi dobre odolná proti skládkovým chorobám. Je rezistentná proti rakovine zemiakov patotyp 1, je odolná proti háďatku zemiakovému Ro1. Odolnosť proti plesniam na hľúzach je vysoká. Pre ochranu voči plesni na vňati doporučujeme preventívny postrek proti plesni.

Pre dosiahnutie ešte vyšších výnosov je vhodný výber pôd, ktoré sú dobre zásobované živinami. Pri skladovaní hľúz oceníme vysokú odolnosť hľúz voči skládkovým chorobám a dobrú dobu dormancie hľuz počas skladovania.

Vegetačná doba
Skoré
Varný typ
A – šalátové
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Sýto žltá
Farba šupy
Žltá
Odolnosť
Háďatko Zemiakové Mechanické poškodenie Vírusové ochorenia Pleseň zemiaková Chrastavitosť
Úžitkový smer
Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Stredná 4-6 mesiacov
Krajina pôvodu
CZ
Veľkosť triedenia
25/40
Výber balenia
2,5 kg 5 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie