Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 28/35
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 28/35
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky DOUBLE FUN

Cena od

DOUBLE FUN je stredne skorá vysoko úrodná odroda varného typu AB. Hľúzy sú stredne veľké, oválne. Šupka je fialovo žltej farby rovnako aj dužina. Pre dosiahnutie väčšej veľkosti hľúz znížte hustotu výsadby a dbajte na udržanie vňate na konci vegetácie. Fialový vzor dužiny je vyraznejší ak bol  počas vegetácie dostatok slnečných dní, chladnejšie počasie naopak zvýrazní podiel žltej farby. Pre odrodu DOUBLE FUN je typická príjemná krémovo maslová chuť. Dužina si pri varení drží tvar, nerozvára sa. Zistiť viac

Tento produkt nie je momentálne na sklade a je preto nedostupný.

Informácie

Zemiaky DOUBLE FUN patria medzi fialové zemiaky od holandského šľachtiteľa, ktorý pri ich šľachtení nadviazal na dlhoročnú tradíciu pestovania farebných zemiakov v Andách. Odroda DOUBLE FUN vyniká nepravidelným farebným vzorom so žltou a fialovou farbou a prekvapujúcim farebným vzorom na tanieri.  DOUBLE FUN má vynikajúce kvality na smaženie a pečenie v šupke.

DOUBLE FUN je stredne skorá vysoko úrodná odroda varného typu AB. Hľúzy sú stredne veľké, oválne. Šupka je fialovo žltej farby rovnako aj dužina. Pre dosiahnutie väčšej veľkosti hľúz znížte hustotu výsadby a dbajte na udržanie vňate na konci vegetácie. Fialový vzor dužiny je vyraznejší ak bol  počas vegetácie dostatok slnečných dní, chladnejšie počasie naopak zvýrazní podiel žltej farby.
Pre odrodu DOUBLE FUN je typická príjemná krémovo maslová chuť. Dužina si pri varení drží tvar, nerozvára sa.

DOUBLE FUN je odolná obyčajnej chrastavitosti hľúz a plesni zemiakovej na hľúzach. Je slabo citlivá na SENCOR. Doba dormancie je stredná. Na peknej a hladkej šupke sa môže objavit’ striebristost’, dbajte preto na včasný zber a správne skladovanie.

Filalové zemiaky sú výborným zdrojom antioxidantov, prečítajte si viac o ich účinkoch http://www.sadbovezemiaky.sk/aktuality/325-perupas-zemiakovy-poklad-z-peru\

Vegetačná doba
Veľmi skoré
Varný typ
AB – šalát – príloha
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Fialová
Farba šupy
Fialová
Odolnosť
Chrastavitosť
Úžitkový smer
Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Stredná 4-6 mesiacov
Krajina pôvodu
NL
Veľkosť triedenia
28/35
Výber balenia
1 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie