vrch 2

V sezóne 2021 sme pre Vás pripravili tieto novinky:

SUPER SKORÉ ODRODY


LEA -  super skorá odroda so sýto žltou dužinou, varný typ A- AB.  Vhodná na BIO pestovanie. Veľmi dobre odolná voči chorobám. Excelentná chuť, vysoký výnos, s dlhou dobou dormancie.

VEĽMI SKORÉ ODRODY

CORINNA - veľmi skorá odroda, varný typ B, vhodná aj na pranie.

KATY veľmi skorá odroda, žltá dužina, vhodná aj na pranie. Varný typ B. Veľmi rýchle nasadenie hľúz, so špičkovými výnosmi. Je výsledkom kríženia obľúbenej odrody Bellarosa.

SANNIBEL- veľmi skorá odroda, červená šupka, varný typ B. Vysoký výnos tržných hľúz, veľmi dobre skladovateľná odroda.


SKORÉ ODRODY

TWISTER - skorá odroda, žltá dužina, varný typ AB. Vhodný na BIO pestovanie, odroda je veľmi dobre odolná voči chorobám ako napríklad plesni zemiakovej. Vysoký výnos, veľmi dobre uskladniteľný.


POLOSKORÉ ODRODY


ALOUETTE - červená poloskorá odroda, varný typ  AB. Je vhodná na BIO pestovanie. veľmi dobre odolná voči chorobám. Veľmi dobre znáša sucho, je vyšlachtená z odrody LAURA. Veľmi chutná, s dlhou dobou skladovateľnosti.

BABYLON - vysoko úrodná odroda, varný typ.  Mutácia odrody AGRIA. Excelentná kvalita na spracovanie, nenáročná na pestovanie. Veľmi dobre uskladniteľná.

CASCADAvarný typ B, vysoký výnos, spoľahlivá odroda veľmi dobrej chuti. Veľmi dobrá odolnosť voči plesni zemiakovej na hľúzach i na listoch.

DANINA vysoko výnosná odroda, varný typ B. Vhodná aj do menej zavlažovaných oblastí. Veľmi dlhá doba skladovateľnosti, vysoká odolnosť voči chorobám.

HERBSTGOLDpoloskorá odroda zemiakov, varný typ AB. Spoľahlivé výnosy aj v suchších oblastiach bez závlahy alebo počas teplých rokov. Odroda je dobré skladovateľná.

JULE -  varný typ A-AB. Vyznačuje sa excelentnými chuťovými vlastnosťami., veľmi dobrou odolnosťou voči chorobám. Je vhodná na BIO pestovanie.

LAUDINE -  varný typ AB, veľmi dlhá doba skladoveteľnosti až do neskorej jari. Veľmi pekné hľúzy. Vhodné pre pranie a balenie a spracovanie v lúparňach.

MASAI - varný typ AB, excelentné chuťové vlastnosti, vhodný na BIO pestovanie. Je možné ho skladovať po dobu 6 mesiacov.

SIMONETTA -  varný typ A-B, výborná konzumná kvalita a chuť, krásna žltá dužina, veľmi dobrá skladovateľnosť a vysoký výnos.