Doprava Po celej SR a ČR
Doprava Po celej SR a ČR

Draseľná soľ 60% Agroracio – 25 KG

-16%

27 € 32 €

Draseľná soľ  60%  je draselné hnojivo s obsahom 60%  draslíka  K20 v chloridovej forme. Draseľná soľ ako vysoko koncentrované draselné hnojivo má všestranné použitie v základnom  hnojení do pôdy na jeseň pred orbou alebo na jar pri príprave pôdy pred sadením. Zistiť viac

Informácie

Draseľná soľ  60%  je draselné hnojivo s obsahom 60%  draslíka  K20 v chloridovej forme. Draseľná soľ ako vysoko koncentrované draselné hnojivo má všestranné použitie v základnom  hnojení do pôdy na jeseň pred orbou alebo na jar pri príprave pôdy pred sadením.

V záhradkách sa draseľnou soľou hnojí obyčajne na jar. Pre značný obsah nežiadúceho chlóru treba ju do pôdy zapracovať čo najskor, pred sadením alebo výsadbou plodín.

Pre citlivejšie plodiny ako sú zemiaky, fazuľa, hrach, uhorky, melóny, rajčiaky, cibuľoviny je vhodnejšie draseľnú soľ zapracovať na jeseň.

Draseľnou soľou sa hnojí jednorazovo v základom hnojení v dávke 17 a 23 dekagramov na 10 m2. Vyššie dávky požaduje hľúbová zelenina, zeler, mrkva, uhorky,  tekvica, cibuľoviny. V jahodách a bobuľovinách sa hnojí dákou 17 – 20 dekagramov na 10m2 po zbere úrody.

Výber balenia
25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie