Vy sa pýte
a my odpovedáme

Snažíme sa pokryť všetky požiadavky zákazníka od poskytnutia informácie o najdôležitejších hospodárskych a technologických vlastnostiach odrôd zemiakov, cez odborné poradenstvo ohľadom zemiakového sadiva pre daný typ pôdy, vhodnosti prípravkov na ochranu zemiakov až po dopravu k Vám domov.

Rozhodujúcim kritériom určenia zdravosti výsadbového materiálu je biologická kvalita sadby. Na pohľad pekná sadba bez vonkajšieho poškodenia hľúz a vonkajších hnilôb nie je zárukou zdravosti. Zemiaky trpia mnohými vírovými ochoreniami, ktoré nie sú navonok pozorovateľné. Virové choroby priamo ovplyvňujú kvalitu a výnos zemiakov. Preto odporúčame uprednostniť certifikovanú sadbu pred necertifikovanou.
Certifikovaná sadba je väčšinou zabalená vo vzdušných vreciach rôznych rozmerov, na ktorých je prišitý alebo inak pevne pripevnený štítok predpísaných rozmerov, farby a obsahu vrátane rastlinolekárskeho pasu. Certifikovaná sadba je zárukou odrodovej pravosti, biologickej hodnoty a vysokého výnosu.
V praxi to znamená, že sadivo C2 je možné použiť na výsadbu len raz. Pri správnej agrotechnike sadenia a množenia sadiva možno C1 použiť 2x , E až 3x.
Zemiaky možno rozdeliť podľa varného typu na: Typ A – lojovitý, nerozvaravý s jemnou štruktúrou, tento typ je vhodný na zemiakový šalát alebo prílohu Typ B - slabo múčny a slaborozvaravý s jemnou štruktúrou, tento typ je vhodný ako príloha, na výrobu hranoliel Typ C - múčnatý, stredne rozváravý s polohrubou štruktúrou, vhodný na výrobu kaše Typ D - silne múčnatý a rozváravý s hrubou štruktúrou, vhodný pri výrobe liehu
Objednávku je možné vybaviť dvomi spôsobmi. Prvý spôsob je cez stránku www.sadbovezemiaky.sk cez e-shop alebo kontaktný formulár. Pokračujete vyplnením Vašich kontaktných údajov. Druhý spôsob objednania je telefonicky na tel. čísle 038 760 23 98 alebo 0911 920 398.
Áno. Objednávku je možné zrušiť, kým tovar nebol zaslaný na Vašu adresu. Objednávku zrušíte telefonicky na tel. čísle 038 760 23 98 alebo zaslaním e-mailu, prostredníctvom kontaktného formulára v sekcii Kontakt.
Tovar zaplatíte v hotovosti, vo chvíli, keď Vám ho doručí prepravná služba. Druhá možnosť je prevodom na účet.
Pred vyexpedovaním tovaru na Vami určenú adresu Vás budeme 1 až 2 dni vopred telefonicky kontaktovať, kedy si s Vami dohodneme čas a dátum dodania.
Tovar doručujeme v rámci celej Slovenskej republiky a Moravy.
Ak ste tovar do 20 pracovných dní neobdŕžali, alebo sa vyskytli ďalšie problémy s dodaním prosím kontaktujte nás na čísle 038 760 23 98, alebo prostredníctvom formulára v sekcii kontakt napísať správu tu.
Každý má právo zmeniť názor. Tovar, nám musí byť vrátený do 14 dní od dodania, aby mohlo dôjsť k plnej finančnej náhrade. Tovar môžete vrátiť buď na predajni v Bánovciach nad Bebravou alebo odoslať na našu adresu.
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie