Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky CHIARA

Cena od

Chiara, pôvodom rakúska odroda ,  je úspešnou novinkou na európskom trhu medzi poloskorými zemiakmi s dobrou skladovateľnosťou a vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami.  Chiara má vysoký úrodový potenciál s vysokým podielom pekných tržných hľúz.  Je varný typ AB.  Hľuzy sú tvarovo vyrovnané, oválne s peknou hladkou žltou šupkou s jemnými očkami  a sýto žltou dužinou. Je vhodná na šaláty, polievky alebo prílohové jedlá.  Zmena cukrov počas skladovania nebola zaznamenaná. Dobre znáša sucho a tepelné prechody, nemení tvar hľúz. Je odolná proti háďatku Ro1, Ro4, vírusu Y. Je odolná voči chrastavitosti, koreňomorke, vločkovitosti, striebristosti. Šupka je dostatočne vyzretáa pevná a teda je dobre odolná voči  mechanickému odieraniu. Doporučujeme preventívny postrek proti plesni zemiakovej. Chiara je úrodná vo všetkých typoch  orných pôd, v rôznych nadmorských výškach. Svojou nenáročnosťou  na pestovane, excelentnou  chuťou a výnosom spĺňa požiadavky i náročných pestovateľov, predajcov i spotrebiteľov. Zistiť viac

Tento produkt nie je momentálne na sklade a je preto nedostupný.

Informácie

Chiara, pôvodom rakúska odroda,  je úspešnou novinkou na európskom trhu medzi poloskorými zemiakmi s dobrou skladovateľnosťou a vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami.  Chiara má vysoký úrodový potenciál s vysokým podielom pekných tržných hľúz.  Je varný typ AB.  Hľuzy sú tvarovo vyrovnané, oválne s peknou hladkou žltou šupkou s jemnými očkami  a sýto žltou dužinou.

Je vhodná na šaláty, polievky alebo prílohové jedlá.  Zmena cukrov počas skladovania nebola zaznamenaná. Dobre znáša sucho a tepelné prechody, nemení tvar hľúz.

Je odolná proti háďatku Ro1, Ro4, vírusu Y. Je odolná voči chrastavitosti, koreňomorke, vločkovitosti, striebristosti. Šupka je dostatočne vyzretáa pevná a teda je dobre odolná voči  mechanickému odieraniu. Doporučujeme preventívny postrek proti plesni zemiakovej.

Chiara je úrodná vo všetkých typoch  orných pôd, v rôznych nadmorských výškach. Svojou nenáročnosťou  na pestovane, excelentnou  chuťou a výnosom spĺňa požiadavky i náročných pestovateľov, predajcov i spotrebiteľov.

Vegetačná doba
Poloskoré
Varný typ
AB – šalát – príloha
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Sýto žltá
Farba šupy
Žltá
Odolnosť
Háďatko Zemiakové Chrastavitosť
Úžitkový smer
Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Stredná 4-6 mesiacov
Krajina pôvodu
AT
Veľkosť triedenia
35/55
Výber balenia
10 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie