Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky CIBARED

Cena od 4 € / kg

Odroda Cibared je poloskorá až skorá odroda, určená  pre priamy konzum, varný typ B. Je vhodná pre špeciálne využitie na farebné výrobky. Počiatočný rast vňate je stredne rýchly, počet hľúz pod trsom  je nižší. Hľúzy sú krátko oválne, veľké, odolné proti mechanickému poškodeniu, očká sú stredne hlboké, šupka je tmavo červená, dužina je červeno strakatá.   Zistiť viac

Informácie

Odroda Cibared je poloskorá až skorá odroda, určená  pre priamy konzum, varný typ B. Je vhodná pre špeciálne využitie na farebné výrobky. Počiatočný rast vňate je stredne rýchly, počet hľúz pod trsom  je nižší. Hľúzy sú krátko oválne, veľké, odolné proti mechanickému poškodeniu, očká sú stredne hlboké, šupka je tmavo červená, dužina je červeno strakatá.

Odroda je stredne odolná proti napadnutiu vírusovými chorobami, menej odolná proti napadnutiu plesňou zemiakovou na vňati a stredne odolná  proti napadnutiu všeobecnou chrastavitosťou.

Výnos hľúz je nížší. Obsah škrobu je stredne vysoký. Varené hľúzy sú stredne pevnej konzistencie, slabo až stredne múčnaté.

Vegetačná doba
Skoré
Varný typ
B
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Ružová
Farba šupy
Ružová
Odolnosť
Mechanické poškodenie Vírusové ochorenia Pleseň zemiaková Chrastavitosť
Úžitkový smer
Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Stredná 4-6 mesiacov
Krajina pôvodu
CZ
Veľkosť triedenia
35/55
Výber balenia
2,5 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie