Doprava Po celej SR a ČR
Doprava Po celej SR a ČR

Jednoduchý Superfosfát 19% granulovaný 5 KG

6.00 €

Jednoduchý superfosfát sa používa na základné hnojenie fosforom pri príprave pôdy pred sejbou alebo sadením, ale aj počas vegetácie. Je fyziologicky kyslé hnojivo s obsahom fosforu, ktorý je vo forme rastlinami prijateľnej. Zistiť viac

Informácie

Jednoduchý superfosfát sa používa na základné hnojenie fosforom pri príprave pôdy pred sejbou alebo sadením, ale aj počas vegetácie. Je fyziologicky kyslé hnojivo s obsahom fosforu, ktorý je vo forme rastlinami prijateľnej.

Superfosfát je hnojivo na síranovej báze. Superfosfát obsahuje jednoduché alebo dvojité superfosfáty, ktoré sú derivátmi fosforečnanu vápenatého a kyseliny sírovej (síranu). To znamená, že obsahujú fosfor vo forme, ktorá je viazaná na síru. Tieto fosforečnany sú soli kyseliny fosforečnanej, a keďže sú odvodené od kyseliny sírovej, hovoríme o hnojivách na siranovej báze.

Superfosfáty sú všeobecne široko používané hnojivá na dodávanie fosforu rastlinám, ktorý je dôležitý pre ich rast a vývoj. Toto hnojivo môže byť aplikované na pôdu na podporu zlepšenej plodnosti a rastu rastlín, najmä v prípadoch, keď je v pôde nedostatok fosforu.

Dávkovanie:

Poľnohospodárska plodina ( zelenina, ovocie, ovoc. stromky)- od 250g do 600g na 10m2 na rok.

Celoročná dávka hnojiva sa pohybuje v závislosti od zásoby fosforu v pôde, druhu pôdy a pestovaných plodín.

Vyššiu dávku hnojiva použite na hnojenie pred sadením.

Výber balenia
5 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie