Doprava Po celej SR a ČR
Doprava Po celej SR a ČR

Síran Amónny 21% – Agroracio 25 KG

-27%

27 € 37 €

Minerálne jednozložkové hnojivo síran amónny 21% kryštalický je vďaka vysokému obsahu dusíka dlhodobo pôsobiace dusíkaté hnojivo, obzvlášť hodné k jarnému vyhnojeniu pôdy. Zistiť viac

Informácie

Minerálne jednozložkové hnojivo síran amónny 21% kryštalický je vďaka vysokému obsahu dusíka dlhodobo pôsobiace dusíkaté hnojivo, obzvlášť hodné k jarnému vyhnojeniu pôdy.

Rozsah a spôsob použitia: Na pôdach neutrálnych alebo alkalických je síran amónny vhodným hnojivom ku všetkým poľnohospodárskym plodinám. Na kyslejších pôdach sa toto hnojivo uplatňuje len pri plodinách, ktoré nie sú citlivé na kyslú reakciu ako, ako napríklad zemiaky alebo ovos. Vzhľadom k vysokému obsahu síry sa síran amónny používa tiež pri pestovaní cibuľovej a hlúbovej zeleniny a chrenu. Pri hnojení ovocných stromov je vhodné kombinovať síran amónny s draselnými  a fosforečnými hnojivami.  Po aplikácií (rovnomerným rozhodením) je nutné hnojivo zapraviť do pôdy, aby nedochádzalo  k stratám dusíka (vyprchaním amoniaku).Vo vode je dobre rozpustný, preto je vhodné ho po zapravení do pôdy dostatočne zavlažiť.

Odporúčané dávkovanie na zemiaky je 45 – 50 g/ 1 m2 za rok.

 

 

 

Výber balenia
25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie