Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky ANNALENA

Cena od 0 € / kg

Annalena je poloskorá šalátová a prílohová odroda výbornej kvality a chuti, pevnej konzistencie, vhodná na šúpanie. Je varný typ A. Annalena je šalátová odroda vhodná aj ako prílohový zemiak, výbornej kvality, ktorá vyniká sýto žltou dužinou a peknými dlho-oválnými hľúzami s jemne sieťovanou šupkou a plytkými očkami. Vyznačuje sa vysokými výnosmi, jej vlastnosti ju predurčujú na balenie, jej vnútorná kvalita je spojená s dobrými agronomickými parametrami a je zárukouveľmi dobrého odbytu s predpokladaným záujmom pestovateľov. Zistiť viac

Tento produkt nie je momentálne na sklade a je preto nedostupný.

Informácie

Annalena je poloskorá šalátová a prílohová odroda výbornej kvality a chuti, pevnej konzistencie, vhodná na šúpanie. Je varný typ A.

Annalena je šalátová odroda vhodná aj ako prílohový zemiak, výbornej kvality, ktorá vyniká sýto žltou dužinou a peknými dlho-oválnými hľúzami s jemne sieťovanou šupkou a plytkými očkami.
Vyznačuje sa vysokými výnosmi, jej vlastnosti ju predurčujú na balenie, jej vnútorná kvalita je spojená s dobrými agronomickými parametrami a je zárukouveľmi dobrého odbytu s predpokladaným záujmom pestovateľov.

Pestovateľské pokyny:
Annalena uprednostňuje stredne kvalitné pôdy s rovnomerným zavlažovaním. Vysoký počet hľúz bude zaistený pravidelnou  závlahou.
Annalena môže byť sadená so sponom 32-34cm (t.j ca 40.400 rastlin na hektár pri triedení 35/50). Hĺbka sadenia je štandardná.
Annalena má vynikajúce kľudové obdobie, avšak tesne pred sadením je vhodný 3-denný tepelný šok. Je treba brať v úvahu zvýšenú citlivosť kľíčkov. Prípadné morenie sa doporučuje aplikovať opatrne a otestovať znášanlivosť.
Annalena je vďačná za harmonické hnojenie. Dusíkaté hnojivá sa doporučujú v pomere 140kg/ha. Doporučujeme aj draselné hnojivá a prívod horčíku, ktorý zaručí dobrý výnos a kvalitu hľúz.

Annalena je veľmi dobre odolná voči plesni zemiakovej na vňati, chrastavitosti, háďatku.

Je to kľudná odroda, s pomerne dobrými skladovacími potenciálom až do jari.

Vegetačná doba
Poloskoré
Varný typ
A – šalátové
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Sýto žltá
Farba šupy
Žltá
Odolnosť
Háďatko Zemiakové Pleseň zemiaková Chrastavitosť
Úžitkový smer
Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Stredná 4-6 mesiacov
Krajina pôvodu
DE SK
Veľkosť triedenia
35/55
Výber balenia
10 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie