Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 28/35, 35/55
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 28/35, 35/55
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky ANTÓNIA

Cena od 1.3 € / kg

Odroda ANTONIA je novinkou medzi šalátovými zemiakmi varného typu A. Vyznačuje sa lahonou chuťou, vysokou výnostnosťou, dlhou dobou skladovateľnostiaž do neskorej jari, tým spĺňa požiadavky pre balenie i dobré obchodovanie. Hľúzy sú guľato oválne, so žltou šupkou a žltou dužinou. Antonia uprednostňuje dobre pripravené pôdy s pravidelnou závlahou. Zistiť viac

Informácie

Odroda ANTONIA je veľmi obľubená medzi šalátovými zemiakmi varného typu A. Vyznačuje sa lahonou chuťou, vysokou výnostnosťou, dlhou dobou skladovateľnostiaž do neskorej jari, tým spĺňa požiadavky pre balenie i dobré obchodovanie. Hľúzy sú guľato oválne, so žltou šupkou a žltou dužinou. Antonia uprednostňuje dobre pripravené pôdy s pravidelnou závlahou. Je vďačná za harmonické hnojenie. Je odolná voči háďatku Ro1 a Ro4.  Vzhľadom k vyššiemu nasadeniu hľúz pod kopcom, doporučujeme spon v riadku 32 až 34 cm.

Antónia uprednostňuje lepšie pôdy v dobrom stave s dobrým závlahovým systémom a prívodom živín. Antónia môže byť sadená z dôvou vysokého nasadenia hľúz so sponom 32 až 34 cm. Antónia má výrazné obdobie dormancie. Odporúča sa rastliny pred zahájením naklíčenia prebudiť tepelným šokom. V zásade by sa rastliny mali pred sadením minimálne narašiť., poprípade predklíčiť – tak sa zaistí rovnomerné vschádzanie. Antónia je vďačná za rovnomerné hnojenie.
Antónia má dlhé obdobie kľudu. Je dobre skladovateľná až do neskorej jari.

Vegetačná doba
Poloskoré
Varný typ
A – šalátové
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Žltá
Farba šupy
Žltá
Odolnosť
Háďatko Zemiakové
Úžitkový smer
Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Stredná 4-6 mesiacov
Krajina pôvodu
SK
Veľkosť triedenia
28/35 35/55
Výber balenia
1 kg 2,5 kg 10 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie