Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky ARGANA

Cena od

Argana, pôvom dánska odroda je novinka na trhu medzi poloskorými odrodami, varný typ AB.  Argana sa vyznačuje výbornými chuťovými vlastnosťami, vysokým výnosom veľkých hľúz aj v horúcich a suchých oblastiach.  Odroda je vhodná aj na organické pestovanie. Zistiť viac

Tento produkt nie je momentálne na sklade a je preto nedostupný.

Informácie

Argana, pôvom dánska odroda je novinka na trhu medzi poloskorými odrodami, varný typ AB.  Argana sa vyznačuje výbornými chuťovými vlastnosťami, vysokým výnosom veľkých hľúz aj v horúcich a suchých oblastiach.  Odroda je vhodná aj na organické pestovanie.

Hľúzy odrody Argana sú okrúhlo- oválne so žltou šupkou a svetlo žltou až žltou dužinou (sýtosť dužiny závisí od typu pôd.)

S vyzretou šupkou je vhodná pre veľkovýrobu i pre záhradkárov, dobre znáša všetky druhy pôd i výškové rozdiely v podhorských a horských oblastiach. Počet hľúz pod kopcom je 10 až 15.

Doporučujeme hnojenie NPK v pomere 120-70-400 kg/ha. Draslík zabezpečuje udržanie vody v hľuzách a v byliach rastlín i v suchých a  horúcich dňoch. Draslík ďalej zabezpečí dobrú skladovateľnosť a zabráni sfarbeniu po uvarení. Argana vie dobre hospodáriť so živinami. Doporučujeme živiny a hnojenie hlavne v síranovej forme. Hnojenie sa robí jednorázovo, pri sadení.

 

Odrodu Argana sadíme len do predhriatej pôdy,teplota pôdy by mala byť minimálne 8 až 10°C. Hľúzy sadíme do hĺbky 10 až 16 cm.

Argana je veľmi dobre odolná voči plesni zemiakovej na vňati aj na hľúzach, dobre odolná voči rakovine zemiakov,  stredne odolná voči chrastavitosti, vírusu Y.

Výhody:

  • vynikajúce chuťové vlastnosti
  • veľkosť hľúz nad 55 mm 84%
  • výborná skladovateľnosť
  • vyrovnanosť hľúz
Vegetačná doba
Poloskoré
Varný typ
AB – šalát – príloha
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Bledo žltá
Farba šupy
Žltá
Odolnosť
Pleseň zemiaková Chrastavitosť Y- vírus zemiakov Rakovina zemiakov
Úžitkový smer
Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Stredná 4-6 mesiacov
Krajina pôvodu
DK
Veľkosť triedenia
35/55
Výber balenia
25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie