Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky CAMELIA

Cena od 2 € / kg

Camelia je stredne skorá, pôvodom holandská odroda, varný typ AB. Camelia sa radí medzi nove typy odrôd uspôsobené na potreby trvalo udržateľného hospodárstva a dobre znáša výkyvy počasia. Camelia má dlhú dobu dormancie a je vhodná na dlhodobé skladovanie až do neskorej jari.  Camelia je spoľahlivá, výnosná odroda s vysokým podielom tržných hľúz. Hľúzy sú veľké, oválne s bledo žltou šupkou a sýto žltou dužinou. Počet hľúz pod kopcom 9 až 11. Je veľmi chutná voľba pre šaláty ale aj pre priamy konzum. Zistiť viac

Informácie

Camelia je stredne skorá, pôvodom holandská odroda, varný typ AB. Camelia sa radí medzi nove typy odrôd uspôsobené na potreby trvalo udržateľného hospodárstva a dobre znáša výkyvy počasia. Camelia má dlhú dobu dormancie a je vhodná na dlhodobé skladovanie až do neskorej jari.  Camelia je spoľahlivá, výnosná odroda s vysokým podielom tržných hľúz. Hľúzy sú veľké, oválne s bledo žltou šupkou a sýto žltou dužinou. Počet hľúz pod kopcom 9 až 11. Je veľmi chutná voľba pre šaláty ale aj pre priamy konzum.

Pestovateľské doporučenie:
Camelia má dlhú dobu dormancie, je dobré ju nechať predklíčiť pred sadením. Je vhodná do všetkých typov pôd. Porast vytvára rovnomerne. Je dobre tolerantná na Metribuzin SENCOR. Predtým než sa zničí vňať uistite sa, že šupka na hľúzach je ucelená. Aby ostala šupka pekná žiarivá, nenechávame hľúzy príliš dlho v zemi po zničení porastu. Camelia je jemne citlivá na odieranie, preto je potrebné dávať pozor na mechanické poškodenie pri zbere. Camelia má dlhú dobu dormancie aj skladovateľnosti, je možné ju skladovať až do neskorej Jari.
Je veľmi dobre odolná proti vírusovým chorobám, háďatku Ro1, stredne odolná voči chrastavitosti.

Vegetačná doba
Poloskoré
Varný typ
AB – šalát – príloha
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Sýto žltá
Farba šupy
Žltá
Odolnosť
Háďatko Zemiakové Vírusové ochorenia Chrastavitosť
Úžitkový smer
Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Stredná 4-6 mesiacov
Krajina pôvodu
NL
Veľkosť triedenia
35/55
Výber balenia
2,5 kg 5 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie