Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55, 25/40
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55, 25/40
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky DOMINIKA

Cena od 1.2 € / kg

Dominika patrí medzi české novinky 2016 poloskorých zemiakov firmy VESA VELHARTICE, kde výskumníci vyšlachtili na základe požiadaviek záhradkarov hľúzu varného typu "A- AB" sýtožltej farby, guľatooválného tvaru, s plytkými očkami. Odroda sa vyznačuje vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami a nízkou náročnosťou na pôdu. Po uvarení netmavne, drží si pevnú konzistenciu. Dominika je vhodná na široké použtie, je vhodnou voľbou do šálatov, polievok ale i pre prílohové jedlá. Je zaradená medzi bio odrody. Je vhodná na stredné až dlhodobé skladovanie. Zistiť viac

Informácie

Dominika patrí medzi české novinky 2016 poloskorých zemiakov firmy VESA VELHARTICE, kde výskumníci vyšlachtili na základe požiadaviek záhradkarov hľúzu varného typu “A- AB” sýtožltej farby, guľatoovalného tvaru, s plytkými očkami. Odroda sa vyznačuje vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami a nízkou náročnosťou na pôdu. Po uvarení netmavne, drží si pevnú konzistenciu. Dominika je vhodná na široké použitie, je vhodnou voľbou do šalátov, polievok ale i pre prílohové jedlá. Je zaradená medzi bio odrody. Je vhodná na stredné až dlhodobé skladovanie.
Dominika je odolná voči mechanickému poškodeniu, chrastavitosti, hnedej škvrnitosti, koreňomorke, černaniu stonky, vločkovitosti, striebristosti, háďatku Ro1, Ro4 , vírusu Y. Je vhodná na pranie a balenie a spĺňa všetky potreby veľkovýroby.

Vegetačná doba
Poloskoré
Varný typ
AB – šalát – príloha
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Sýto žltá
Farba šupy
Žltá
Odolnosť
Černanie stonky Háďatko Zemiakové Mechanické poškodenie Chrastavitosť Striebristosť zemiaková Y- vírus zemiakov
Úžitkový smer
Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Stredná 4-6 mesiacov
Krajina pôvodu
CZ
Veľkosť triedenia
35/55 25/40
Výber balenia
5 kg 10 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie