Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky VAL RED

Cena od 4 € / kg

Odroda Val Red je odroda so špecifickou červenou až ružovou dužinou, pôvodne bola vyšľachtená krížením odrody Valfi x Olivia B, Výskumným ústavom Havlíčkov Brod. Bola zaregistrovaná v roku 2022. Varný typ B. Zistiť viac

Informácie

Odroda Val Red je odroda so špecifickou červenou až ružovou dužinou, pôvodne bola vyšľachtená krížením odrody Valfi x Olivia B, Výskumným ústavom Havlíčkov Brod. Bola zaregistrovaná v roku 2022. Varný typ B.

Odroda sa vyznačuje stredne veľkými hľúzami s jemnými očkami, ružovo červenou šupkou a červeno strakatou dužinou. Je to poloskorá až poloneskorá odroda  pre priamy konzum  a pre špeciálne využitie  na farebne výrobky. Po uverení je stredne pevnej konzisencie, stredne múčnatej. Varný typ B. Hľúzy po uvarení slabo až stredne tmavnú. Odroda je náchylná k napadnutiu virovými chorobami, je menej odolná proti napadnutiu plesňou zemiakovou a stredne odolná proti napadnutiu všeobecnej chrastavitosti. Výnos hľúz je stredný až nižší.

Pri pestovaní je dôležité dbať na ochranu pred plesňou zemiakovou, nakoľko odroda je menej odolná, tiež nie je vhodná na pozemky, kde je výskyt chrastavitosti.

Vegetačná doba
Poloskoré
Varný typ
B
Farba dužiny
Ružová
Farba šupy
Ružová
Krajina pôvodu
CZ
Stupeň množenia
A
Veľkosť triedenia
35/55
Úžitkový smer
Príloha
Doba skladovateľnosti
Stredná 4-6 mesiacov
Výber balenia
2,5 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie