Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky PONDUS

Cena od 1.4 € / kg

Pondus je skorá odroda zemiakov, určená na balenie a šúpanie pre potreby fresh trhu. Farba dužiny je žltá a odroda sa prezentuje fantasticky vzhľadnou šupkou a atraktívnym tvarom hľúz. Vysoká kvalita hľúz zabezpečuje vysoký podiel tržných hľúz, ktoré sú veľmi dobre odolné vnutorným poškodeniam. Zistiť viac

Informácie

Pondus je veľmi výnosná skorá až veľmi skorá odroda, varný typ AB. Odroda Pondus vyniká atraktívnymi hľúzami s krásnou hladkou šupkou a dužinou žltej farby, výbornej chuti. Pondus je vhodná odroda aj na balenie a lúpanie pre fresh konzum.Vysoká kvalita hľuz vďaka dobrej odolnosti voči vnútorným poškodeniam zaisťuje vysoký podieľ tržných hľuz.

Odroda Pondus tvorí stredne veľké oválne hľúzy, počet tržných hľúz je 13 až 17.

Je to dlhodobo dormantná odroda, dobre skladovateľná.
Je odolná voči háďatku Ro1 a Ro4, rakovine zemiakovej. Je dobre odolná voči chrastavitosti. Stredne odolná voči plesni zemiakovej na hľúzach a plesni zemiakovej na listoch.

Obsah sušiny je 17- 18%.
Pestovateľské odporučanie: Pondus by nemal byť predhriatý pred sadením. Mal by byť vzatý zo skladu a postupne by sa mal aklimatizovať na vonkajšiu teplotu. Pondus veľmi rýchlo nasadzuje hľúzy, preto je na začiatku dobré udržovať vlhkosť v pôde, počas fázy nahadzovania hľúz.

Vždy saďte počas dobrého počasia a dobrých pôdnych podmienok. Teplota pôdy by mala byť okolo 8 až 10 ºC. V závislosti od veľkosti hľúz, hľúzy by mali byť sadené do hĺbky 12- 18 cm – najväčšie hľúzy by mali byť sadené hlbšie.
Hnojivo aplikujte na tri krát. 1/3 pri výsadbe, 2/3 pri poraste o výške 12 až 15 cm a 3/3 pred kvitnutím.  Zaistite dostatok draslíka v pôde, aby ste zabránili sfarbeniu po uvarení a tiež aby ste zlepšili skladovateľost.

Hľuzy po zbere skladujte v tme, aby ste predišli zozelenaniu. Sadbové zemiaky skladujte pri teplote 4-5 ºC a konzumné zemiaky skladujte pri teplote 6-8 ºC

Vegetačná doba
Skoré
Varný typ
AB – šalát – príloha
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Žltá
Farba šupy
Žltá
Odolnosť
Háďatko Zemiakové Pleseň zemiaková Chrastavitosť Y- vírus zemiakov Rakovina zemiakov
Úžitkový smer
Balenie Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Dlhodobá (viac ako 6 mesiacov)
Veľkosť triedenia
35/55
Krajina pôvodu
DK
Výber balenia
2,5 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie