Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky FRIG

Cena od 3 € / kg

Frig je nová, pôvodom dánska, stredne skorá odroda s jemnou žltou šupkou, ktorá je vhodná do piesčitých ale aj ílovitých pôd s veľmi dobrým výnosom. Obzvlášť v piesčitých pôdach odroda dosahuje vysoké výnosy a dobre uzavretie šupky v porovnaní s ostatnými odrodami. Odroda sa vyznačuje výbornými chuťovými vlastnosťami, pravidelným dlho oválnym tvarom, peknou žltou dužinou a žltou šupkou, je varný typ A. Je výbornou voľbou na šaláty, prílohové jedlá, polievky. Zistiť viac

Informácie

Frig je nová, pôvodom dánska, stredne skorá odroda s jemnou žltou šupkou, ktorá je vhodná do piesčitých ale aj ílovitých pôd s veľmi dobrým výnosom. Obzvlášť v piesčitých pôdach odroda dosahuje vysoké výnosy a dobre uzavretie šupky v porovnaní s ostatnými odrodami.

Odroda sa vyznačuje výbornými chuťovými vlastnosťami, pravidelným dlho oválnym tvarom, peknou žltou dužinou a žltou šupkou, je varný typ A. Je výbornou voľbou na šaláty, prílohové jedlá, polievky.

Odroda Frig sa vyznačuje výbornou kvalitou na varenie, jej  dlho-oválny tvar a žltá dužina,  ju robia  vhodnou na šúpanie a balenie. Frig sa vyznačuje dobrou rezistentnosťou. Odroda je odolná voči rakovine zemiakov, chrastavitosti, háďatku. Odroda je citlivejšia na pleseň zemiakovú preto odporúčame preventívny postrek proti plesni.

Frig má dlhú dobu dormancie,  je možné ho skladovať až d neskorej jari.

Frig je vhodné pred sadením “zohriať” a nechať aklimatizovať na vonkajšiu teplotu, tým sa hľúzy rýchlejšie naštartujú. Teplota pôdy by mala byť približne 8-10ºC.  Je vhodné zabezpečiť vyššie dávky draslíka aby sa zlepšila stabilita pri skladovaní a tiež aby sa zabranilo sfarbeniu po uvarení.

Vegetačná doba
Poloskoré
Varný typ
A – šalátové
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Žltá
Farba šupy
Žltá
Odolnosť
Háďatko Zemiakové Chrastavitosť Rakovina zemiakov
Úžitkový smer
Balenie Pranie Šalát
Doba skladovateľnosti
Dlhodobá (viac ako 6 mesiacov)
Krajina pôvodu
DK
Veľkosť triedenia
35/55
Výber balenia
2,5 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie