Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky RED BULLET

Cena od

Red Bullet je novinka na Slovenskom trhu 2023. Red Bullet je odroda varného typu AB s vysokým výnosom veľkých dlho oválnych hľúz s červenou  dvojvrstvovou šupkou, žltou dužinou. Je vhodná pre veľkovýrobu, drobných pestovateľov, či záhradkárov, ktorých poteší svojou nenáročnosťou pestovania a veľmi vysokými úrodami u všetkých druhov pôd. Zistiť viac

Tento produkt nie je momentálne na sklade a je preto nedostupný.

Informácie

Red Bullet je novinka na Slovenskom trhu 2023. Red Bullet je odroda varného typu AB s vysokým výnosom veľkých dlho oválnych hľúz s červenou  dvojvrstvovou šupkou, žltou dužinou.

Je vhodná pre veľkovýrobu, drobných pestovateľov, či záhradkárov, ktorých poteší svojou nenáročnosťou pestovania a veľmi vysokými úrodami u všetkých druhov pôd.

Červená šupka sa rýchlo uzatvára vo svojich 2  vrstvách, čo je výhoda pri mechanickom zbere. Priemerné úrody závisia od úrovne pestovateľa, sú nad 60t/hektár. Hnojenie a výživu NPK doporučujeme  v dvoch až troch fázach. Rozdeliť NPK 120-70-270 kg/ha. V prvej fáze 2/3 pred výsadbou zapraviť do riadku. V druhej fáze prihnojenie tesne pred kvitnutím. Živiny podať v granulovanom alebo v tekutom stave priamo na list. Zemiaky majú radi výživu hlavne síranovej forme menej v chloridovej. Odroda výborne reaguje na organické hnojenie maštalným hnojom prípadne kompostom. V tom prípade je potrebné dotiahnúť množstvo draslíka. Odroda je odolná voči plesni zemiakovej, čiernej nohe, chrastavitosti i vločkovitosti, rakovine zemiakovej Ro – 1, Ro – 4. Dobre znáša Sencor.

Hoci je odroda dobre odolná voči plesni zemiakovej, v prípade silného výskytu plesne odporúčame preventívny postrek proti plesni zemiakovej. Pleseň bez ošetrenia postrekom obmedzí rast danej odrody

Výhody :

  • výborná skladovateľnosť
  • pomer hľúz do 55 mm – 37%, nad 55 mm – 63%
  • priemerná veľkosť 6,5 – 7,5 cm
  • pevná šupka
  • netmavne po uvarení
  • nemení chuť počas skladovania
  • doporučujeme i menej zdatným záhradkárom
  • vysoký index rastu
  • vhodná do všetkých druhov pôd
Vegetačná doba
Poloskoré
Varný typ
AB – šalát – príloha
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Žltá
Farba šupy
Ružová
Odolnosť
Čierna noha Pleseň zemiaková Chrastavitosť Vločkovitosť zemiakov Y- vírus zemiakov Rakovina zemiakov
Úžitkový smer
Hranolky Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Dlhodobá (viac ako 6 mesiacov)
Krajina pôvodu
DK
Veľkosť triedenia
35/55
Výber balenia
2,5 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie