vrch 3Annalena je poloskorá šalátová a prílohová odroda výbornej kvality a chuti, pevnej konzistencie, vhodná na šúpanie. Je varný typ A.

Annalena je šalátová odroda vhodná aj ako prílohový zemiak, výbornej kvality, ktorá vyniká sýto žltou dužinou a peknými dlho-oválnými hľúzami s jemne sieťovanou šupkou a plytkými očkami.
Vyznačuje sa vysokými výnosmi, jej vlastnosti ju predurčujú na balenie, jej vnútorná kvalita je spojená s dobrými agronomickými parametrami a je zárukouveľmi dobrého odbytu s predpokladaným záujmom pestovateľov.

Pestovateľské pokyny:
Annalena uprednostňuje stredne kvalitné pôdy s rovnomerným zavlažovaním. Vysoký počet hľúz bude zaistený pravidelnou  závlahou.
Annalena môže byť sadená so sponom 32-34cm (t.j ca 40.400 rastlin na hektár pri triedení 35/50). Hĺbka sadenia je štandardná.
Annalena má vynikajúce kľudové obdobie, avšak tesne pred sadením je vhodný 3-denný tepelný šok. Je treba brať v úvahu zvýšenú citlivosť kľíčkov. Prípadné morenie sa doporučuje aplikovať opatrne a otestovať znášanlivosť.
Annalena je vďačná za harmonické hnojenie. Dusíkaté hnojivá sa doporučujú v pomere 140kg/ha. Doporučujeme aj draselné hnojivá a prívod horčíku, ktorý zaručí dobrý výnos a kvalitu hľúz.

Annalena je veľmi dobre odolná voči plesni zemiakovej na vňati, chrastavitosti, háďatku.

Je to kľudná odroda, s pomerne dorbými skladovacími potenciálom až do jari.