Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 28/35, 35/55, 35/60
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 28/35, 35/55, 35/60
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky AGRIA

Cena od 1.3 € / kg

Agria  patrí medzi  najžiadanejšie odrody na Slovensku, v Česku i v Nemecku. Je to stredne skorá až stredne neskorá odroda zemiakov s oválnymi veľmi veľkými hľúzami, dužina je tmavo žltá, vysoko úrodná, varný typ zemiakov B-BC, vhodná na priamu spotrebu, na výrobu hranolkov, chipsov, ale aj na bežný konzum. Agria si zachováva výbornú kvalitu konzumu až do jari, čím sa zaraďuje medzi najobľúbenejšie odrody na trhu. Agria dobre znáša teplo i sucho. Zistiť viac

Informácie

Patrí medzi najžiadanejšie odrody na Slovensku, Česku i Nemecku. Je to stredne skorá až stredne neskorá odroda zemiakov s oválnymi veľmi veľkými hľúzami, dužina je tmavo žltá, vysoko úrodná, varný typ zemiakov B-BC, vhodná na priamu spotrebu, na výrobu hranolkov, chipsov, ale aj na bežný konzum. Agria si zachováva výbornú kvalitu konzumu až do jari, čím sa zaraďuje medzi najobľúbenejšie odrody na trhu. Agria dobre znáša teplo i sucho.

Dužina je výrazne žltá, obzvlášt po uvarení farebne stála. Vykazuje vysoký výnos, na niektorých lokalitách má sklon ku chrastavitosti hľúz. Agria uprednostňuje stredne až viac kvalitné pôdy s rovnomerným zásobovaním vodou a živinami. Plochy, ktoré majú sklon k vytváraniu chrastavitosti, sa nedoporučujú. K dobrému nasadenie hľúz možno odporučiť včasné zavlažovanie. Agria je extrémne “pokojná” odroda a preto je dobré pred sadením hľuzy naklíčiť.

Agria má veľké hľuzy a má len nízke alebo stredné nasadenie hľúz. Agria potrebuje menej dusíkatého hnojenia ako je zvyčajné pri iných odrodách tejto výkonnosti.  Je citlivá na prehnojenie dusíkom. K urýchleniu zrenia porastu a uľahčenie zberu je dobré znížiť podiel vňati, ale nezničiť porast pred fyziologickú zrelosťou. Je potrebné zamedzovať poškodenie hľúz.
Rýchle osušenie chladným nočným vzduchom zamedzuje infekcii hľúz a prispieva k dobrému zdravotnému stavu a skladovateľnosti. Je potrebné kontinuálne znižovať teplotu skladovania. Je potrebné kontinuálne znižovať teplotu skladovania u hľúz na spracovanie na 8 ° C, pre priamy konzum na 4-6 ° C.

Vegetačná doba
Poloskoré
Varný typ
BC
Stupeň množenia
A
Doba skladovateľnosti
Dlhodobá (viac ako 6 mesiacov)
Farba dužiny
Sýto žltá
Farba šupy
Žltá
Odolnosť
Háďatko Zemiakové Mechanické poškodenie Tabakový rattlevírus Rakovina zemiakov
Úžitkový smer
Hranolky Priamy konzum
Krajina pôvodu
AT NL DE SK CZ
Veľkosť triedenia
28/35 35/55 35/60
Výber balenia
1 kg 2,5 kg 5 kg 10 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie