Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR
Stupeň množenia A
Veľkosť triedenia 35/55
Doprava Po celej SR a ČR

Zemiaky BELANA

Cena od 1.1 € / kg

Odroda Belano je skorá, veľmi kvalitná pevná šalátová stolová odroda s veľmi dobrou chuťou. Varný typ A / AB. Krásne, stredne veľké hľúzy sú oválne, šupka žltá a hladká, očká plytké, dužina sýto žltá. Zistiť viac

Informácie

Odroda Belana je skorá, veľmi kvalitná pevná šalátová stolová odroda s veľmi dobrou chuťou. Varný typ A / AB. Krásne, stredne veľké hľúzy sú oválne, šupka žltá a hladká, očká plytké, dužina sýto žltá. V surovom stave a ani po uvarení dužina netmavne. U gazdiniek a pri priemyselnom spracovaní je veľmi obľúbená a žiadaná. Pre svoj pekný tvar a šupku je veľmi vhodná na pranie a lúpanie. Jej veľmi dobré vnútorné a vonkajšie kvalitatívne vlastnosti určujú Belanu ako prémiový tovar u predajcov a znalcov zemiakov. Je veľmi dobre rezistnentná háďatku zemiakovému.

Odporúčania pre pestovateľov:
Belana kladie strednej nároky na pôdu a zaistenie vodou. Vyžaduje dobrý kultúrny stav pôdy. Odporúčajú sa pravidelné postreky proti plesni zemiakovej v bežných sledoch. Jej prednosťou je veľmi dobrá skladovateľnosť do jari. Typický je pomalší počiatočný rast, preto sa odporúča predklíčenie. Belana nasadzuje vyšší počet hľúz. Uprednostňujú dobré až lepšie pôdy s rovnomerným zásobením vlahou a živinami.
Belana sa vyznačuje vysokým nasadením hľúz. Preto sa odporúča sadiť ju v medziriadkovej vzdialenosti 75 cm s odstupmi 32 – 34 cm (42 000 – 39 000 rastlín na ha). Nasadzuje veľký počet hľúz, bežne cez 20. Je vďačná za harmonické hnojenie. Dobre reaguje na prihnojenie na list. Má úplne plynulý vývoj od vzchádzania. Celkové množstvo dusíka 160 kg / ha. Okrem K2O (150 – 200 kg / ha pri strednej zásobenosti pôdy) a P205 (100 kg / ha pri strednom zásobení) je potrebné dbať na zaistenie horčíkom.

Vegetačná doba
Skoré
Varný typ
BA
Stupeň množenia
A
Farba dužiny
Žltá
Farba šupy
Žltá
Odolnosť
Háďatko Zemiakové Vírusové ochorenia Pleseň zemiaková Chrastavitosť
Úžitkový smer
Priamy konzum
Doba skladovateľnosti
Stredná 4-6 mesiacov
Krajina pôvodu
CZ
Veľkosť triedenia
35/55
Výber balenia
2,5 kg 25 kg
Doručujeme už od 1 kg v rámci celého Slovenska

Prečo nakupovať od nás

Novinky a akcie

Zaregistrujte sa na odber noviniek a získajte najnovšie informácie