vrch 3

Odroda REGINA je stredne skorá šalatová odroda, so žltou jemnou šupkou, sýtožltou dužinou a excelentnou chuťou.
Odroda je varný typ AB, má kvalitu šalátového zemiaka, po uvarení netmavne.  Hľuzy sú oválne, s hladkou šupkou, s jemnými plytkými očkami a krásnou sýto žltou dužinou. 
Regina patrí medzi vysoko úrodné odrody. Vysoký výnos tvarovo vyrovnaných a atraktívnych hľúz ju predurčuje pre predaj. 
Doba dormancie je tiež vysoká, Reginu je možné skladovať až do jari.
Regina je odolná voči chrastavitosti, rakovine zemiakovej, háďatku zemiakovému, mechanickému poškodeniu. Odporúčame preventívny postrek voči plesni zemiakovej.

Odroda REGINA je citlivá na SENCOR.

Stredne skorá, červená šalátová odroda RAMONA je pre pestovateľov veľmi atraktívna vďaka veľmi vzhľadným hľúzam s hladkou červenou šupkou, špičkovej konzumnej kvalite a  zaujímavej aromatickej chuti. Doterajšie výsledky jej pestovania potvrdzujú jej vysokú konzumnú kvalitu.
K tomu patrí atraktívna červená farba šupky, ktorá má pod sebou ešte jednu červenú šupku.  Ramona patrí medzi šalátové odrody so sýto žltou dužinou, varný typ A. Výnos je vysoký s vyrovnaným triedením hľúz. Počiatočný vývoj je rýchly. Odroda je veľmi dobre skladovateľná až do začiatku jari.
RAMONA je odolná voči háďatku zemiakovému Ro1, 3 a 5, je veľmi dobre odolná proti virovým chorobám, plesni zemiakovej, chrastavitosti zemiakovej. Pri uvarení dužina netmavne. Je málo náchylná na mechanické poškodenie.

Odroda LAUDINE patrí medzi poloskoré konzumné odrody s atraktívnou šupkou, vhodnou pre pranie a balenie a spracovanie v lúparňach. Odroda sa vyznačuje dlhooválnými hľúzami s plytkými očkami a žiarivo žltou šupkou. Laudine je  pebný varný typ AB, s priemerým obsahom sušiny a dobrou konzumnou kvalitou.
Odroda je rezistentná voči háďatku RO1 a RO4 a rakovine zemiakovej. Vyznačuje sa dobrou odolnosťou voči Y vírusu, je stredne odolná voči plesni zemiakovej na vňati a hľúzach a všeobecnej chrastavitosti.

Pred sadením je vhodné sadbu narašiť. Odroda je citlivá na SENCOR.
Doporučujeme preventívny postrek voči plesni zemiakovej.
So zberom je dobre počkať najmenej 3 týždne po zničení vňate, pretože odora je citlivejšia na mechanické poškodenie. Nie je citlivá na sivé škvrny.

Odroda sa vyznačuje dobrou dobou dormancie, preto je vhodná na dlhodobé skladovanie až do začiatku jari.

Odroda EVITA je viacúčelová stredne skorá odroda, pôvodne vyšlachtená v Rakúsku.  EVITA sa vyznačuje okrúhlo oválnymi až oválnymi hľúzami, vyrovnaného tvaru s plytkými očkami, žltou šupkou a sýtožltou farbou dužiny. Evita je pevný Varný typ AB.
Odroda je vhodná na priamy konzum ale aj pre lúparne na priemyselné spracovanie. Odora EVITA je dobre odolná voči háďatku typu RO1 a RO4, rakovine zemiakovej, je mierne náchylná na zvinutku, pleseň zemiakovú na vňati a a všeobecnú chrastavitosť.

Pri výsadbe doporučujeme hlbšie sadenie a vyššie množstvo dusíka pri hnojení.

Pôvodom rakúska stredne skorá odroda BOSCO sa vyznačuje okrúhlo oválnymi až okrúhlymi, veľkými, veľkostne vyrovnamými hľúzami. Vzhľadná žltá šupka s jemnými plytkými očkami a sýtožltá dužina pridávajú na atraktívnosti tejto odrody. Varný typ BBC, predurčuje odrodu BOSCO na výrobu knedlíkov alebo zemiakového pyré. Bosco je odroda vysoko odolná voči chorobám ako pleseň, chrastavistosť, rakovina zemiaková. Odroda je vhodná na dlhodobé uskladnenie.